Technologia - TENIS
 

Legendarny uchwyt DUNLOP ISIS został przeprojektowany i zoptymalizowany pod kątem dzisiejszych rozgrywek i dostarcza serii FORCE potężnej energii połączonej z niesamowitym czuciem rakiety. Wszystkie komponenty zastosowane w nowej serii FORCE zostały tak zaprojektowane, aby zwiększyć prędkość główki rakiety i nadać większe przyspieszenie uderzonej piłce.
W połączeniu z kilkoma nowymi technologiami sprawiają, że cała potencjalna energia generowana przez gracza przekłada się na potężną moc. 

 

 

System ISISX 
Nowoczesny system wykonania rączki rakiety, który pochłania wstrząsy i wibracje wywołane odbiciem piłki. 
Konstrukcja zewnętrzna: 
Obudowa rączki wykonana jest z poliwęglanu. Zapewnia stabilność i dużą wytrzymałość. 
Konstrukcja wewnętrzna:
-Konstrukcja główna uchwytu wykonana jest z grafitu. 
-Wysokiej jakości wypełniający poliuretan redukuje drgania o 35 %.
-Wewnątrz rączki umieszczony jest podwójny rdzeń. Są to dwa pręty wykonane z włókna szklanego, które pochłaniają energię wstrząsów. 
-Okrągłe polimerowe tłumiki dodatkowo osłaniają rdzenie, które pochłaniają główną energię wibracji.

 

Podczas uderzenia system ISIS-X poprzez zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne filtruje wstrząsy i wibracje. 
W porównaniu ze standardowym poliuretanowym wypełnieniem raczki, system ISIS-X filtruje o 35 % więcej wstrząsów dostarczając graczowi większe czucie piłki.

 

 

 

 

 

 

Redukcja tarcia: Unikalny polimer zawiera mikroskopijne kuleczki MOS2, które zmniejszają tarcie. Zwiększa to wytrzymałość przelotek o 40% i redukuje tarcie naciągu o 27% zapewniając tym samym swobodniejszy ruch naciągu dla zwiększonej mocy i rotacji.

 

Ergonomia: O 30% zwiększona jest stopka uchwytu bez podniesienia jej wagi. Nowa, przeprojektowana ergonomia stopki poprawia stabilność i czucie rakiety w dłoni.

 

 

 

 

 

 

DOKŁADNY = SZYBKI - Otwory w grommecie, przelotki oraz naciąg zostały precyzyjnie rozmieszczone w głównym obszarze uderzenia, dzięki czemu naciąg szybciej i precyzyjniej reaguje. Rozwiązanie to zwiększa pole optymalnego trafienia tzw. sweet spot, dostarcza większą moc, lepszą rotację oraz wybacza błędy nieczystych zagrań.

 

Rewolucyjny bezszwowy system wykonania grommetu zwiększa aerodynamikę rakiety, co przekłada się na jej większą moc.
Podczas uderzenia: Struktura przy naciągu tłumi jego deformację.
W połączeniu z powiększonymi otworami w przelotkach zwiększa się czas czucia piłki.
Zwrot energii: Elastyczna struktura zbiera i oddaje energię na naciąg, który generuje dużą prędkość i rotację piłki.

 

 

 

 

 

 

Postęp technologiczny umożliwił wykonanie profilu główki rakiety z ostrzejszą o 9% krawędzią natarcia. Pozwala to na szybsze cięcie powietrza niż przy użyciu standardowych profili rakiet, co dostarcza rakiecie większą moc.

 

Chropowata powierzchnia umieszczona w strategicznych punktach na rakiecie wywołuje miejscowe drgania powietrza i umożliwia łagodny przepływ powietrza. Redukuje opór aerodynamiczny aż do 35%.

 

 

 

 

 

 

 

Zaprojektowany od nowa pięciokątny przekrój widełek rakiety powoduje zwiększoną sztywność a poprawiona aerodynamika nadaje większą prędkość i moc rakiecie.

 

 

 

 

 

 

 

Natura i organizmy żywe ewoluowały przez miliony lat, aby optymalnie i efektywnie przystosować się to wybranego środowiska życia. Biomimetyka polega na badaniu natury i organizmów żywych w celu wykorzystania środowiska naturalnego jako inspiracji w inżynierii i najnowszej technice. Zastosowanie biomimetyki widoczne jest w szerokim zakresie różnorodnego przemysłu, od konstrukcji skrzydła samolotu, poprzez projekty superszybkich pociągów, aż do zaawansowanej inżynierii strukturalnej. Biorąc pod uwagę sport, przykłady zastosowania biomimetyki znajdziemy w bardzo wytrzymałej podczas zderzeń konstrukcji bolidów Formuły 1 inspirowanej strukturą plastra miodu, bądź w hydrodynamicznych strojach pływackich inspirowanych skórą rekina. Firma Dunlop wykorzystała koncept biomimetyki do stworzenia trzech nowych technologii produkcji, tworząc serię najbardziej wydajnych rakiet.

 

 

 

 

 

Dunlop wydobył włókna macierzyste roślin, mocniejsze od stali i lżejsze niż włókno węglowe, i wplótł je w trzon rakiety. Podczas uderzenia naturalna struktura włóknista aktywnie filtruje fale uderzeniowe i o 18% redukuje drgania, aby zapewnić mocniejsze uderzenie niż konwencjonalne rakiety skonstruowane z kompozytu.

 

Technologia zainspirowana skórą rekina. Chropowata powierzchnia umieszczona  w strategicznych punktach na rakiecie wywołuje miejscowe drgania powietrza i umożliwia łagodny przepływ powietrza. Redukuje opór aerodynamiczny aż do 25%. Dzięki tej technologii prędkość rakiety jest szybsza a moc uderzenia większa.

 

 

 

 

 

 

Zainspirowany odporną na zużycie i samoczynnie nawilżającą się skórą węża, Dunlop stworzył nowy rewolucyjny polimer z cechami mikroskopijnego smaru MoS2. Zwiększa to wytrzymałość przelotek o 40% i redukuje tarcie naciągu o 27% zapewniając tym samym swobodniejszy ruch naciągu dla zwiększonej mocy i rotacji.

 

 

 

Technologia zainspirowana plastrem miodu. Wysoko-modułowe włókna węglowe zostały ułożone w strukturze sześciokątnej. Dzięki umieszczeniu pomiędzy warstwami materiału Aerogel, udoskonalone włókna węglowe równomiernie rozkładają moc uderzenia. Absorpcja niepożądanych drgań zwiększona została aż do 10%, co wpływa na lepsze czucie rakiety. Straty energii są zmniejszone przy maksymalnym zwiększeniu jej zwrotu.

 

 

 

 

 

 

 

Technologia zainspirowana stopami gekona. Unikalna nano-skopowa powierzchnia owijki, gładka a zarazem perforowana, skutecznie redukuje nadmiar wilgoci. O 50% zwiększona przyczepność wpływa na lepszą kontrolę, precyzję i komfort użytkowania.

 

Pięciokątny przekrój widełek rakiety powoduje zwiększoną sztywność oraz nadaje większą moc. Minimalizuje skręcanie rakiety podczas uderzeń czy wykonywania szybkich i gwałtownych ruchów, co zwiększa poziom kontroli.

 

 

 

 

 

 

Większy ruch naciągu + redukcja tarcia + mniejsza masa = wzmocniona siła. Technologia zainspirowana skórą jaszczurki, która swobodnie porusza się po piaszczystym podłożu nie powodując otarć. Unikalna technologia firmy Dunlop poprzez mikroskopijne wypustki polimeru wytrzymującego duże tarcie zapewnia swobodny ruch naciągu dla większej mocy i komfortu.

 

Vibrotech - technologia polegająca na zastosowaniu elastycznych przelotek o większej średnicy, które są umieszczone w mostku rakiety. Przelotki pozwalają na lepszą pracę naciągu - efekt katapulty, poprzez co zwiększają siłę uderzenia. Dodatkowym efektem jest zmniejszenie wibracji.

 

 

 

Sklepy internetowe KQS.store | Projekt i realizacja : sucro.pl